Czym się kierować przy wyborze bieżni treningowej? Pytanie, które zadręcza wiele osób niosących sie z zamiarem zakupu bieżni.
Postaramy sie na to pytanie odpowiedzieć jako niezależny serwis zajmujacy się naprawą tego typu urządzeń. W sezonie jesiennym otrzymujemy wiele telefonów i e-maili z zapytaniem jaki sprzęt polecamy obecnie na rynku. Do wyboru mamy całe grono przeróżnych marek tych bardzo znanych i mniej znanych, ale najważniejszym kryterium przy doborze będzie waga osoby ćwiczącej. Poniewaz tylko niewielki odsetek firm na rynku uczciwie podchodzi do określania specyfikacji technicznych urządzeń. Czesto dopuszczalne wagi ćwiczących są zawyżone tylko po to aby wypchnąć na rynek tzw. „bubel”.
Kolejnym kryterium jakim bym się kierował przy wyborze bieżni to lokalizacja dystrybutora. Najlepiej wybrać sprzedawcę w pobliżu miejsca używania bieżni. Często zdarza sie tak, że po zakupie bieżnia wymaga strojenia, drobnych poprawek na co sprzedawca odpowiada (-prosze przysłąć nam bieżnię, a wszystko wykonamy w formie serwisu gwarancyjnego) i tu zaczynają się schody. Wyobrazcie sobie pakowanie 200kg bieżni i wysyłkę kurierem, a poza tym nerwy i długie oczekiwanie.
Trzeba też wziąć pod uwagę w jakich warunkach bedzie wykorzystywana bieżnia. Jeśli chcemy przygotowywać sie do Maratonu ważąc więcej niż 80kg to radziłbym uwagę skupić na modelach bieżni domowych z silnikami powyżej 2KM. Firmy , które oferowały tego typu sprzęty doskonałej jakości to Kettler z modelami TX1, TX2, TX3 i BostonXL oraz York T301 i T302. Natomiast jeśli posiadamy możliwości lokalowe to warto rozejrzeć sie za starszymi modelami używanych bieżni klubowych, które są dostępne w cenie nowych urządzeń domowych.
Jeszcze jedna wskazówka dotycząca bieżni oferowanych przez sieć sklepów Decathlon. Urządzenia te w większości przypadków to masówki, służące do treningu osób, które zaczynaja swoja przygode z bieganiem.
Radzimy zakup w autoryzowanych salonach dystrybucji sprzętu sportowego ze względu na to, że bieżnie wymagają dokładnej konserwacji, a w przypadku zaniedbań z naszej strony zaczynają sie problemy z dostępnością cześci i odwracajacym się plecami dystrybutorem.
W Polsce istnieje bardzo duży nacisk na sprzedaż urządzeń bez wsparcia serwisowego. Wychodząc na przekór tego rodzaju postępowania sprzedawców, chcielibyśmy wyróżnić firmy z którymi układa nam sie współpraca w zakresie pozyskiwania części potrzebnych do napraw bieżni pogwarancyjnych.
Wspomniane firmy to:
- Kettler
- York
- BH Fitness
- Sportsart
Dziękuję za praktyczne informacje.
Faktycznie na rynku jest cała masa bieżni.
Niestety ich parametry (szczególnie max. waga użytkownika) bardzo często są zawyżane.
Ma to na celu zmylić konsumenta i wywrzeć na nim wrażenie solidności i trwałości produktu.
Wiadomo, że najważniejsza jest konserwacja bieżni i prawidłowe jej użytkowanie.
Niestety można też się naciąć na bieżnie, które niezależnie od dbania o nią i tak się zepsują z uwagi na niskiej jakości komponenty.
Kierując się wyborem, należy zatem oprócz parametrów bieżni, zwrócić uwagę na firmę – producenta.
W Polsce jedynie Kettler oferuje gwarancję 3 lata door to door.
Na zachodzie (głównie w US, UK) można spotkać oferty bieżni domowych z gwarancją dożywotnią na ramę i czasem na silnik.
Mimo kosztów przesyłki, ceny bieżni w tamtejszych sklepach internetowych (np. Amazon) są nadal bardzo atrakcyjne.
Niestety kupując bieżnię na zachodzie, można zapomnieć o gwarancji.
Wysyłając towar ponadgabarytowy 100 kg za granicę (nawet jeśli jest nadal na gwarancji), taniej wyjdzie już znaleźć serwis w kraju.
Pozdrawiam,
Krzysiek z Kielc
witam,
rozumiem, ze Panstwo zajmuja sie serwisem biezni. Jestem z Bydgoszczy czy jest jakakolwiek mozliwosc serwisu biezni u Panstwa i jakby to wygladalo, pisze na pryszlosc gdyz zamierzam kupic jakas bieznie i chcialbym ja moc naprawic jak minie gwarancja. Czy mogliby Panstwo polecic jakas bieznie do max 2500 tys zl, aby pozniej mozna ja nawet po gwarancji zsersisowac/moc zakupic czesci.
Biore narazie pod uwage te dwie aukcje, ale nie wiem czy warto:
http://allegro.pl/bieznia-treningowa-elektryczna-14km-h-12-programow-i4968898291.html
http://allegro.pl/bieznia-elek-17km-h-130kg-ekran-dotyk-raty-i4915519709.html
co o nich myslicie?
Nie chcę się nawet wypowiadać na temat tych bieżni. Naprawa też nie wchodzi w grę ze względu na marną jakość tych urządzeń. Wolałbym zarezerwowaną kwotę przeznaczyć na używany rower klubowy.
Witam.
Mam w pracy bieżnię York T302 .
Gdy jest mała prędkość 6-7 km./h wszystko ładnie chodzi działa, przy biegnięciu 10 i powyżej km/h działa przez minute dwie czy trzy a potem wszystko wyłącza pulpit robi się czarny i tak kilkakrotnie odcina całkowicie.
Czy przyczyną może być klucz bezpieczeństwa? wsadzony jest kawałek zwykłego pręta metalowego..oryginalny klucz zaginął..czy jednak przyczyna tkwi gdzieś indziej?.
Pozdrawiam
Zabezpieczenie modułu sterującego silnik, odcina jego zasilanie. Wymagana jest wymiana pas biegowego.
A tak na marginesie, bardzo dobra bieżnia, niestety mniej już takich na rynku, przynajmniej nie za tą cenę.
Dziękuje za odpowiedź .
Gdzie można kupić taki pas? Jaka jest cena takiego pasa?
Czy samemu można wymienić go?
Pozdrawiam.